O čo ide?

Spájam bolesť so sebavyjadrením, psychično s umením. Píšem o sebe, svojich ťažkostiach, radostiach, o živote. Idem z kožou na trh, hovorí mi okolie, no destigmatizácia je dôležitá. Ešte stále žijeme v socialistických štruktúrach, blázni za mreže. Je to blbosť, sme hodnotní ľudia. Spoločnosť nevidí, (respektíve nechce vidieť), alebo nechápe, treba jej to vysvetliť. Preto články. Veď slová sú tiež umením.

 

Náš cieľ

Cieľom iniciatívy Psychiatria nie je na hlavu je búranie negatívnych mýtov ohľadom psychických ťažkostí. Zároveň snažíme dosiahnuť rovnocenné práva ľudí s psychickými problémami. Budujeme komunitu ľudí založenú na rozmanitosti a vzájomnom prijatí. Vnímame totiž, že inakosti a odchýlky sú v dnešnej spoločnosti neprávom utlačované. Naším dlhodobým cieľom je celkové zlepšenie úrovne psychiatrie na Slovensku.

Ukážky videí

Jedno z mojich prvých videí po anglicky na tému “What does borderline personality disorder feel like.”

Môj príbeh o tom ako som bojovala s anorexiou a neskôr sa dozvedela o emočnej nestabilite, s ktorou zápasím dodnes. Video je v angličtine.

Vypočujte si náš podcast Na hlavu ↓

Tím

Radka Blanc

Radka Blanc

podcasty · marketing · organizácia stretnutí

 Východňarka s rusínskymi koreňmi. Tiež je tak trochu “na hlavu”. Baví ju robiť podcasty, písať verše, ktoré sa rýmujú a robiť neporiadok v skrini. Stále dookola pozerá Gilmore Girls. Aktuálne počúva Dream Wife. Nemá rada stereotypy. Obľubuje Starbucks, zaoberá sa situáciou v Afganistane a terorizmom. Je Plameňjakom v knižnom klube.

Zaujíma vás táto oblasť? Radi by ste nám pomohli? Kontaktujte radka.blanc@gmail.com

Lucia Šimurková

Lucia Šimurková

granty · rozum nášho tria · účtovníctvo

Pracuje v Henkli, má rada banánovo-čokoládovú zmrzlinu a filmy s Cillianom Murphym. Do Psychiatrie zavítala kvôli záujmu o vývinové poruchy. Preto sa rozhodla pre druhú vysokú školu so zameraním na špeciálnu pedagogiku. Rada číta, prechádza sa po uličkách bratislavského Starého mesta. Vypočuje si aj čosi tvrdšie, Lucka je totiž skrytá punkáčka.

Zaujíma vás táto oblasť? Radi by ste nám pomohli? Kontaktujte luc.simurkova@gmail.com

Zaujala ťa naša iniciatíva?

Navštív našu internetovú komunitu a pre nové správy sa prihlás na odber newsletteru.