Umenie

Boj /2018/

Séria malieb s názvom „Boj“ sa sústredí na jeden okamih v živote človeka. Zameriava sa na silu týchto momentov a ich schopnosť rozhodovať o budúcnosti ľudských životov. Počas vytvárania série bol dôležitý nielen samotný proces maľovania, ale aj experimentovanie s rôznymi technikami – olej s akrylom a sprejom na grafity. Všetky výtvarné diela boli vytvorené náhodnými ťahmi štetca a sprejovaním, v niektorých prípadoch som plátno naslepo otáčala pozdĺž jeho centrálnej línie. Mojím cieľom bolo zdôrazniť silu náhodných chýb a ich dôsledkov na život ľudí. Chyby dokážeme následne spracovať a pretvárať ako boj samotný. Doslova.

Nad zemou i pod zemou /2019/

Fragments of my soul /2016/

Vlastnoručne vytvorená kniha básní. Dizajn, fotografie, básne: Klára Kusá.

Tváre/Traumy /2019/

Keď sa tváre stanú traumami.

Bič /2019/

Projekt Bič zobrazuje život zlomenej ženy. Bič napadla Instagramový účet festivalu DOM a rozhodla sa prevziať jeho vizuálnu identitu a upraviť si ju podľa vlastného štýlu. 

Projekt má za úlohu konfrontovať verejnosť s násilím na ženách. Následkom traumy sa stávajú troskami túžiacim po pozornosti, ktorej sa paradoxne boja. Okrem napadnutej vizuálnej identity a heknutého Instagramového účtu som stelesnila túto ženu a vytvorila performance art. Jeho hlavnou náplňou bolo herecké stvárnenie roly prostitútky. Cieľom performance bolo primäť okolie k sebareflexii a premýšľaniu nad osudmi takto zničených žien. 

K projektu som vytvorila i video dokumentujúce proces hekovania instagramu 

Spomienky /2018/

Projekt s názvom „Spomienky” bol vytvorený rozličnými maliarskymi technikami (sprej, koláž, dekoláž, akryl, akvarel…) Jeho cieľom je zobrazenie chaosu, ktorý do našich životov prinášajú spomienky. Tie sú častokrát nespoľahlivé, subjektívne či dokonca obesesívne.

 

Identity /2019/

Sme iní. Od jadra spoločnosti nás delí akási odchýlka, inakosť, ochorenie. Ochorenie, ktoré je tabu. Nehovorí sa o ňom, lebo je to nepohodlné. A tak mlčíme. Prostredníctvom tohto projektu chcem komunikovať jedno; všetci sme len ľudia. Modrí, bieli, vlasatí, plešatí, chorí, zdraví, čudní, nudní. Bez rozdielu. A psychické zdravie sa, chtiac či nechtiac, týka nás všetkých.

Výstava s názvom Identity, ktorú budeme v budúcnosti realizovať, by mala zobrazovať jedenásť odtlačených tvárí. Jedenásť identít. Pod týmito odtlačkami nájdeme príbeh. Každá tvár sa tak stáva jedinečnou.

Chcem ťa podporiť kúpou obrazu

Ak máš záujem o kúpu mojich obrazov a grafík, nájdeš ich na SASHE.

Príjemné vyberanie 🙂