Náš cieľ

Cieľom občianskeho združenia Psychiatria nie je na hlavu je búranie negatívnych mýtov ohľadom psychických ťažkostí. Zároveň snažíme dosiahnuť rovnocenné práva ľudí s psychickými problémami. Budujeme komunitu ľudí založenú na rozmanitosti a vzájomnom prijatí. Vnímame totiž, že inakosti a odchýlky sú v dnešnej spoločnosti neprávom utlačované. Naším dlhodobým cieľom je celkové zlepšenie úrovne psychiatrie na Slovensku.

Ukážky videí

Jedno z mojich prvých videí na tému „What does borderline personality disorder feel like.“ Video je v angličtine.

Hraničná porucha osobnosti alebo aj, lepšie povedané, emočná nestabilita je strašiakom spoločnosti. No je to naozaj tak? Ako nám, ľuďom s týmto ochorením porozumieť?

Vypočujte si náš podcast Na hlavu 

Tím

Radka Blanc

Radka Blanc

podcasty · marketing · organizácia stretnutí

 Východňarka s rusínskymi koreňmi. Tiež je tak trochu „na hlavu“. Baví ju robiť podcasty, písať verše, ktoré sa rýmujú a robiť neporiadok v skrini. Stále dookola pozerá Gilmore Girls. Nemá rada stereotypy. Obľubuje Starbucks, zaoberá sa situáciou v Afganistane a terorizmom. Je Plameňjakom v knižnom klube.

Zaujíma vás táto oblasť? Radi by ste nám pomohli? Kontaktujte radka.blanc@gmail.com

Lucia Šimurková

Lucia Šimurková

granty · rozum nášho tria · účtovníctvo

Pracuje v Henkli, má rada banánovo-čokoládovú zmrzlinu a filmy s Cillianom Murphym. Do Psychiatrie zavítala kvôli záujmu o vývinové poruchy. Preto sa rozhodla pre druhú vysokú školu so zameraním na špeciálnu pedagogiku. Rada číta. Vypočuje si aj čosi tvrdšie, Lucka je totiž skrytá punkáčka.

Zaujíma vás táto oblasť? Radi by ste nám pomohli? Kontaktujte luc.simurkova@gmail.com

Zaujala ťa naša iniciatíva?

Navštív našu internetovú komunitu a pre nové správy sa prihlás na odber newsletteru.